Wszystko o zaproszeniach ślubnych

plener2
Ślub w plenerze
27 kwietnia 2016
DSC_0051
„Panna Młoda”- magazyn o modzie ślubnej
16 maja 2016

Wpisując w Google frazę „Zaproszenia ślubne” znajdziecie tysiące stron, które oferują przepiękne zaproszenia. Łatwo zauważyć, że kolorem dominującym jest papier w kolorze ecru i bieli. Jednak często te dwa odcienie są wzbogacone o kolor przewodni wesela- często róż, bordo, czerwień, złoto, srebro, błękit oraz szafir.

Jestem pełna podziwu dla Par, które odważyły się same wykonać swoje zaproszenia ślubne, które ani trochę nie odstawały estetyką i klasą od tych zamawianych przez Internet lub kupowanych w sklepach.

Czym kierować się „projektując” swoje zaproszenia ślubne ? Już Wam mówię.

1. Konkretne informacje

????????????????????????????????????

Pamiętaj, że najważniejszą kwestią jest podanie Waszych imion i nazwisk. Następnie w zaproszeniu obowiązkowo musisz wyróżnić Datę Swojego Ślubu oraz Miejsce, w którym zamierzacie się pobrać oraz nazwę i adres lokalu weselnego. Jeżeli martwisz się, że Goście Weselni mogą mieć problem z trafieniem pod wymienione w zaproszeniu adresy, warto dołączyć mapkę, która ułatwi Im dotarcie do celu.

2. Odmiana nazwisk

Drodzy Narzeczeni! – uważajcie na poprawną polszczyznę. Odmiana nazwisk to nie lada wyzwanie. Jeżeli masz wątpliwości jak poprawnie zapisać nazwiska Gości, kieruj się zasadą, że imię należy odmienić a nazwisko może zostać w podstawowej formie. Wtedy unikniecie wstydu, gdyby zdarzyła się Wam jakaś „wpadka”.

3. Kogo na ślub, kogo na wesele

Zdarza się tak, że zapraszamy jakąś Grupę Gości tylko na Ślub. Zazwyczaj są to koledzy z pracy, znajomi Rodziców, zespoły, których jesteśmy częścią, ale nie mamy możliwości zaprosić Wszystkich na Wesele ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Pamiętaj, by zwrócić na to uwagę wypisując takie zaproszenia.

4. Zaproszenie z Osobą Towarzyszącą lub Rodziną

Pary Młode mają problem z tym zagadnieniem. Narzeczeni powinni indywidualnie podejść do tej kwestii. Znam Małżeństwa, które dawały zaproszenia z Osobą Towarzyszącą już nastolatkom w wieku gimnazjalnym. Inne Pary zaś rozdawały takie zaproszenia dopiero Gościom, którzy osiągnęli 18 lat. Ustalenie granicy wiekowej zależy od ilości takich „Nastoletnich Gości” oraz od stopnia zażyłości z Narzeczonymi. Kolejna sprawa to zaproszenia z Rodziną. Często rezygnuje się z zaproszenia dzieci Kuzynostwa lub Znajomych. Ważne jest to, by powiadomić o tym te Osoby, by uniknąć jakiś niedomówień i niezręcznych sytuacji.

5. Potwierdzenie przybycia

Nie zapomnij napisać w zaproszeniu do kiedy Goście Weselni powinni potwierdzić swój udział na Twoim Ślubie. To bardzo cenna informacja, ponieważ w wielu miejscach będziecie musieli podać liczbę Zaproszonych. Pamiętajcie, by również dodać swoje numery telefonów. Masz problem z ustaleniem takiego terminu? Już podpowiadam :) Najczęściej Państwo Młodzi proszą o potwierdzenie przybycia na miesiąc lub dwa tygodnie przed tym Ważnym Dniem.

6. Kiedy zapraszać Gości?

Nie zostawiajcie tego na ostatni moment. Warto zacząć rozdawanie zaproszeń trzy miesiące przed Ślubem. Pamiętajcie, by Osoby mieszkające za granicą dostały jak najwcześniej zaproszenia, gdyż wiele z nich musi zaplanować urlop i zarezerwować bilety, by móc przyjechać na Wasze Wesele. Pozostałych Gości, w szczególności tych z pobliskich miejscowości, starajcie się zapraszać osobiście. Krewnym z dalekich zakątków Polski można wysłać zaproszenia pocztą, ale pamiętajcie, by do Tych Osób zadzwonić, aby upewnić się, że otrzymali Wasze zaproszenie.

7. Zamiast kwiatów …

Coraz częściej odchodzi się od dawania kwiatów podczas składania życzeń. Od kilku lat Państwo Młodzi dodają w zaproszeniach wzmiankę, że zamiast kwiatów proszą o inny mały upominek. Nie masz pomysłu, co Tobie sprawi większą radość niż kwiaty?

Oto mała podpowiedź. Najczęściej Para Młvalentines-day-1182252_960_720oda wybiera coś, co kolekcjonuje lub czym się pasjonuje. Często Narzeczeni proszą o książki z dedykacją, ramki na zdjęcia, płyty z muzyką. Inne Pary zaznaczają w zaproszeniu, że chcą dostać pluszaki lub zabawki, które pragną przekazać przedszkolom lub Domom Dziecka. Jeżeli jesteście Smakoszami trunków- poproście o alkohol. Lubicie tylko słodkie wino? Nie wstydźcie się, tylkred-wine-1129189_960_720o o tym napiszcie. Kolejną świetną alternatywą dla kwiatów są czekoladki lub kawa. Bardzo często Państwo Młodzi wybierają również kupony totolotka. Kto wie, może akurat Wam trafi się szczęśliwa, wielka Wygrana, którą zdobędziecie dzięki swoim Gościom Weselnym. Jeżeli lubicie niespodzianki i bycie zaskakiwanym może warto napisać, że po prostu zamiast kwiatów prosicie o mały upominek. W przypadku, kiedy urządzacie swoje własne mieszkanie, możecie pomyśleć o sprecyzowaniu tych drobnych upominków. pot-544071_960_720Może największą radość w tej chwili sprawią Wam kuchenne, małe gadżety?

Podjęcie decyzji w Waszych rękach. Do dzieła.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/studiodi2/pomocnadruhna.pl/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook