„Panna Młoda”- magazyn o modzie ślubnej

wedding-631263_960_720
Wszystko o zaproszeniach ślubnych
2 maja 2016
1c74b818a1b45265c22c5391a5784773
Mama W Dniu Ślubu
26 maja 2016

Już jakiś czas temu wpadł mi w ręce Magazyn o Modzie Ślubnej pt. „Panna Młoda. To kwartalnik, poświęcony inspiracjom i trendom ślubnym. 230 stron do przeczytania, kilkadziesiąt pięknych zdjęć. Znalazłam dla Was wiele wskazówek. Oto one:

1. Obrączki ślubne

Autor artykułu- Paweł Baliszewski- mistrz złotnictwa, poleca firmy jubilerskie, które pełnią szeroki zakres usług. Warto wybrać takiegodostawcę obrączek, u którego raz na jakiś czas będziemy mieli możliwość przepolerowania naszych obrączek. Pamiętajmy też, że z biegiem lat nasza ręka może zmienić rozmiar poprzez tycie lub chudnięcie. Wtedy korekta obrączki nieunikniona. Zapytaj się sprzedawcy w sklepie jubilerskim, czy macie ją w cenie. To bardzo istotna sprawa. Nie zapomnij o tym.

W dzisiejszych czasach bardzo popularne są obrączki z kamieniami. Posiadanie takiej biżuterii może okazać się kłopotliwe. Nie każda pracownia złotnicza chce podjąć się zmniejszania lub powiększania takiej obrączki. Podczas zakupu warto dopytać się, czy Wasz sklep jubilerski pełni taką usługę. Jeżeli sprzedawca obiecał Wam, że ich pracownia podejmie się korekty obrączki, warto mieć to na piśmie. Sporządź dokument, który pozwoli Ci w przyszłości na zmiany. Wystarczy n????????????????????????????????????awet adnotacja na odwrocie paragonu lub gwarancji.

Jeżeli macie stare pierścionki i zerwane złote łańcuszki, warto zapytać się czy w zamian za nie pracownia złotnicza  zrobi Wam obrączki. To naprawdę świetna transakcja. Dzięki takiej opcji możecie zaoszczędzić pieniądze oraz pozbyć się starodawnej i nieużywanej już biżuterii.

Autor artykułu zwrócił uwagę również na próbę złota. Nie poleca Au 333, gdyż twierdzi, że po kilku latach użytkowania takie obrączki będą ciemnieć, a przy korekcie rozmiaru potrafią pękać. Ku mojemu zaskoczeniu, Paweł Baliszewski nie poleca najwyższej próby złota czyli Au 750 ze względu na podatność na mechaniczne uszkodzenia i kiepską trwałość. Jak widać nie zawsze cena idzie w parze z jakością.

Mistrz złotnictwa poleca obrączki o próbie Au 585. Chwali ich trwałość i podkreśla, że w Polsce ta próba złota jest bardzo popularna.

 

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/studiodi2/pomocnadruhna.pl/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

2 Komentarze

  1. Anna pisze:

    Przydatny artykuł, bo jestem tuż przed zakupem 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook